orthodontics-2-750x500-1

Брекети чи вініри

Зміст:

 

Сучасна стоматологія пропонує виправити естетичні дефекти посмішки різними способами – брекети, вініри, капи та інші варіанти. Різноманітність методів часом ускладнює вибір пацієнту. Наприклад, він не може вирішити, що краще вибрати – брекети або вініри. Людина починає розбиратися в особливостях і перевагах кожного варіанта.

Почнемо з того, що неправильно порівнювати брекети і вініри, оскільки вони призначені для вирішення різних проблем і дефектів. Щоб не помилитися з вибором, необхідно розібратися в призначенні кожного інструменту.

Брекети

Основним призначенням брекет-систем є виправлення прикусу. Нерівні зубні ряди, скупченість або щілини між зубними рядами при змиканні щелепи не тільки створюють естетичну проблему, а й здатні привести до дефектів мови або захворювань травної системи. Виправленням прикусу займається ортодонт. Брекети дозволяють вирівняти зубний ряд і усунути інші дефекти неправильного прикусу.

Основні етапи лікування при застосуванні брекетів:

  1. Проводиться діагностика, яка включає знімки, зліпки та складання плану лікування.
  2. Після проводиться лікування карієсу і запальних процесів в ротовій порожнині, тобто повна санація.
  3. Потім проводиться професійна гігієна зубів із застосуванням сучасних технологій.
  4. Фіксація брекет-системи на зуби і подальше ортодонтичне лікування протягом 1,5-2 років з регулярними відвідинами ортодонта.
  5. Ретенційний період включає носіння незнімного ретейнера і прозорої капи для фіксації зубів в правильному положенні.

Вініри

Вінірами називаються тонкі пластинки, які кріпляться на передні зуби. Вони здатні приховати сколи та тріщини емалі, змінити форму і колір зуба. Установкою вінірів займається стоматолог-ортопед. Також лікар цієї спеціалізації встановлює коронки.

Лікар-ортопед ретельно проектує вініри перед установкою, при цьому розраховує форму і розміри так, щоб вони не порушували функціональність зубного ряду. При грамотно виконаній роботі вдається вирішити проблему естетики посмішки, але при цьому зберегти в повній мірі жувальні функції.

Основні етапи установки вінірів:

  1. На першому етапі проводиться діагностика. Необхідно зробити знімки, фотопротоколи, розробити дизайн посмішки.
  2. Потім проводиться повна санація ротової порожнини.
  3. Після цього виконується воскове моделювання та примірка вінірів.
  4. На наступному етапі проводиться незначне обточування, підготовка зубів до установки накладок.
  5. На останньому етапі фіксуються вініри.

Що вибрати?

Оскільки вініри і брекети призначені для вирішення різних завдань, порівнювати їх неправильно. При виборі варто відштовхуватися від наявної проблеми і бажаного результату. Брекети здатні вирівняти зубний ряд, але не можуть змінити форму або колір зубів. Вініри добре усувають естетичні дефекти, але не можуть застосовуватися при сильному викривленні зубного ряду.

  Брекети Вініри
Призначення Виправлення прикусу Зміна форми і кольору зубів
Підготовка Діагностика, санація і професійна гігієна Діагностика, санація і професійна гігієна, а також примірка і обточування зубів
Зміна кольору емалі Ні Так
Приховування відколів Ні Так
Виправлення прикусу, усунення скупченості Так Тільки незначні нерівності
Закриття проміжку при відсутності зуба За рахунок зміщення сусідніх зубів Шляхом установки коронки на імпланти або мостовидний протез
Термін підготовки 2 тижні і більше Від 4 тижнів
Тривалість носіння До 2-х років 10 років і більше

 

Комплексний підхід

При усуненні естетичних дефектів зубів важливий комплексний підхід. У деяких випадках потрібне поєднання ортопедичних і ортодонтичних конструкцій. Застосування вінірів при сильній скупченості зубів може бути недовговічним, якщо у людини прикус має сильні відхилення від норми. Тонкі пластини можуть легко розколотися через неправильне навантаження на зуби.

У «Стоматології на Русанівці» застосовується комплексний підхід в лікуванні зубів, щоб ваша посмішка довгий час залишалася красивою. Наші фахівці підбирають індивідуальне рішення для кожного пацієнта залежно від стану його зубів і бажаного результату.