Капа для отбеливания зубов

Чи ефективна капа для відбілювання зубів?

Білосніжна усмішка — мрія багатьох людей. Зубна емаль змінює колір і жовтіє під дією різних факторів: шкідливих звичок, вживання природних і штучних барвників в продуктах і напоях, прийому деяких ліків та ін. Відбілюючі капи останнім часом набирають все більшої популярності. Тому варто розібратися в тому, чи здатні вони зробити зуби білими і красивими і чи можуть бути альтернативою професійній процедурі, яка в стоматологічних клініках коштує досить дорого.

Види відбілюючих кап

Капа для відбілювання зубів являє собою накладку на зуби, виготовлену з тонкого і гнучкого пластику. Капа для відбілювання служить в якості резервуара для спеціального гелю, що містить активні компоненти. У його склад входить перекис водню або перекис карбаміду (більш м’яко діє на емаль), а також фтор або нітрат натрію для зниження чутливості. Саме ці речовини і забезпечують ефект відбілювання. Залежно від способу виготовлення і конструктивних особливостей відбілюючі капи бувають наступних видів: 

 • Стандартні. Виготовляються за стандартними розмірами без урахування особливостей будови щелепи і розташування зубів конкретної людини. Відбілювання зубів капами стандартного типу підходить не для всіх. Конструкція може не підійти через розмір або особливості будови щелепи у пацієнта. Коштують такі конструкції недорого, але мають один суттєвий недолік — часто вони не прилягають щільно до зубів, тому існує великий ризик витікання гелю, що призводить до подразнення та опіків слизової оболонки.
 • Термопластичні. Ці відбілюючі капи також виготовляються за стандартними розмірами, але відрізняються тим, що виробляють їх із спеціального матеріалу, який змінює свою форму при зміні температури. Перед використанням конструкцію необхідно нагріти в гарячій воді, в результаті вона щільно прилягає до зубів. При застосуванні цього варіанту існує менший ризик потрапляння гелю на слизову, хоча при неправильному прикусі можуть виникнути труднощі.
 • Індивідуальні. Це найдорожчий, але найбільш безпечний і ефективний варіант. Відрізняються такі відбілюючі капи для зубів тим, що виготовляються для конкретної людини за індивідуальними зліпкам щелепи. Вони завжди щільно прилягають до зубів, тому ризик отримання опіків при правильному застосуванні відсутня. До недоліків варто віднести необхідність кілька разів відвідувати лікаря і високу вартість накладок.

Якого ефекту можна досягти при використанні кап?

Професійні стоматологи стверджують, що відбілювання зубів капою не здатна кардинально змінити на краще посмішку. Зазвичай вдається освітлити колір емалі на 2-4 тони. Якщо необхідний більш виражений результат, розумніше відразу зробити професійну процедуру. Ефективність домашнього відбілювання залежить від ряду факторів: 

 • правильної підготовки;
 • суворого дотримання всіх рекомендацій по догляду за ротовою порожниною;
 • правильного меню та інших чинників.

 Домогтися бажаних результатів не вдасться, якщо не відмовитися від шкідливих звичок або продовжувати вживати каву, чай або інші напої, продукти, які здатні фарбувати зубну емаль. Якщо не вилікувати карієс і проводити відбілювання зубів, капа також буде неефективною, як і в разі зміни кольору в результаті патологічних процесів і спадкової схильності. Багато людей використовують відбілюючі капи для зубів, відгуки при цьому часто сильно відрізняються. Залежить це від очікувань людини, наявних проблем та інших факторів. І лікарі, і пацієнти підтверджують, що капа для відбілювання зубів може бути ефективною для підтримки тривалого ефекту після професійної процедури.

У чому плюси і мінуси відбілюючих кап?

Відбілювання зубів капою налічує ряд переваг: 

 1. Процедура проводиться вдома, немає необхідності йти до стоматолога.
 2. Проводити відбілювання зубів капами можна в зручний час в будь-якому місці.
 3. Перші результати стануть помітними через пару днів за умови дотримання всіх рекомендацій лікаря.
 4. Відбілюючі капи для зубів зазвичай прозорі і непомітні для сторонніх очей.
 5. Конструкція коштує недорого (за винятком індивідуальних конструкцій).

 Відбілювання зубів капою не позбавлене і мінусів:

 • тривале застосування — капу потрібно носити протягом декількох тижнів або місяців;
 • відсутність очікуваного ефекту в деяких випадках;
 • можливі дефекти мови.

 Капа для відбілювання може викликати подразнення слизової, якщо неправильно підібрана або неправильно використовується.

Як користуватися капою для відбілювання зубів: прості рекомендації

Важливо знати, як користуватися капою для відбілювання зубів, щоб її застосування було ефективним і безпечним. Дотримуйтеся наступних рекомендацій: 

 • Почистіть зуби звичайною зубною пастою.
 • Дістаньте капу, покладіть в неї необхідну кількість гелю.
 • Одягніть накладки на зуби так, щоб вони щільно прилягали. Гель не повинен торкатися ясен. Якщо гель проступає назовні, видаліть його серветкою.
 • Носіть від 30 хвилин до 8 годин.
 • Залишки гелю після зняття накладок ретельно виполощіть водою, а капу промийте і просушіть.
 • Капа для відбілювання зубів повинна зберігатися в спеціальному провітрюваному футлярі.

 Якщо під час процедури виникло печіння, біль або інші неприємні симптоми, припиніть відбілювання. Добре прополощіть рот водою, щоб вимити залишки гелю.

Автор:

Черніков Олександр Анатолійович

Хірургічна стоматологія, ортопед, лікар-стоматолог загального профілю