lecheniye_prikusa_kapami

Чи можливе лікування прикусу капами?

Останнім часом лікування прикусу капами набирає все більшої популярності. Більшість пацієнтів вибирає цей метод через зручність, відсутність травм ясен і в обслуговувані. На практиці неодноразово було доведено, що лікування прикусу капами дає хороші результати при незначних відхиленнях.
 
Капи для виправлення прикусу дозволяють усунути наявні проблеми у дитини, а також отримати красиві й рівні зуби дорослій людині.

Лікування прикусу капами: правда чи міф?

Нерідко пацієнтів цікавить, чи дійсно можливо лікування прикусу капами або це просто черговий обман в стоматологічних клініках. Про те, що капи можуть використовуватися для відбілювання зубної емалі, знають багато людей. Медицина, зокрема стоматологія, не стоїть на місці, тому елайнери стали чудовою альтернативою брекет-системам.

Капи для виправлення прикусу є прозорі накладки на зуби. Виготовляються вони з м’якого і еластичного матеріалу, найчастіше силікону, біопластика або акрилу.

І хоча конструктивно елайнери відрізняються від брекет-систем, мають схожий принцип дії. Так як для виробництв кап застосовується пружний матеріал, при носінні конструкція намагається повернутися до первісної форми, тому тисне на зуби і змушує їх зміщуватися в правильне положення.
 
Капа дитяча конструктивно нічим не відрізняється, різниця тільки в розмірах. Якщо капа дитяча використовується для дитини, у якої ще не сформувався постійний прикус, для її виготовлення використовується найбільш м’який матеріал. Так елайнери не травмують ясна і не доставляють незручностей дитині при носінні.

Ортодонтична капа для виправлення прикусу: показання та протипоказання

Ортодонтична капа для виправлення прикусу показана для використання при наявності наступних проблем: 

  • скупченість зубів;
  • зміщення окремих зубів щодо зубної дуги;
  • наявність щілин між різцями;
  • неправильне розташування одного або декількох зубів (скорочення або повернення);
  • незначне зміщення щелепи вгору, вниз або вбік.

 
Ортодонтична капа для виправлення прикусу ефективно застосовується при незначних відхиленнях від норми. Якщо зубний ряд сильно викривлений, буде потрібна установка брекет-системи. Іноді елайнери використовуються для закріплення результату лікування брекетами.
 
Капи не викликають алергічних реакцій і не травмують ясна, а список протипоказань зведений до мінімуму. Відмовитися від сучасного методу виправлення прикусу доведеться при соматичних хворобах і патологіях нервової системи. В інших випадках (запалення ясен, зубний камінь, карієс та ін.) Спочатку доведеться пройти необхідне лікування.

Як правильно носити капу для вирівнювання зубів?

Важливо враховувати, що якісне виправлення прикусу капами можливе в разі їх індивідуального виготовлення. Так лікар враховує особливості щелепи і наявні проблеми з прикусом у конкретного пацієнта. Спочатку ортодонтом робиться зліпок, а потім на його основі виготовляється капа. Установка елайнерів займає мінімум часу. Процедура не супроводжується дискомфортом або хворобливими відчуттями.
Після установки лікар обов’язково розповідає пацієнту, як правильно носити капу для вирівнювання зубів.
 
Необхідно дотримуватися кількох нескладних правил: 

  • Знімати елайнери рекомендується тільки на час прийому їжі. При тривалому зняття знижується ефективність лікування. В добу капу потрібно носити 20-22 години.
  • Капу необхідно регулярно чистити. Для цього використовуйте окрему зубну щітку. Промивати її слід прохолодною або теплою водою, не гарячою.
  • Для зберігання краще використовувати спеціальний провітрюваний контейнер.

 Щоб виправлення прикусу капами дало бажаний результат, елайнери періодично необхідно міняти на нові. За період лікування може використовуватися до 30-40 кап в залежності від складності проблеми. Тривалість лікування коливається від декількох місяців до 2 років.

Дитяча капа для виправлення прикусу: коли і як використовується?

Дитяча капа для виправлення прикусу використовується при різних викривленнях зубного ряду. В цілому принцип застосування елайнерів нічим не відрізняється від кап для дорослих. Виняток становлять кілька особливостей. Так як у дітей щелепа повністю не сформована і зуби рухливі, вони швидше приймають правильне положення. У зв’язку з цим лікування зазвичай проходить швидше. Дитині інколи достатньо носити капу кілька годин в день, щоб прикус став правильним. Час носіння визначає лікар.
 
Капа дитяча для виправлення прикусу повинна виготовлятися в індивідуальному порядку. Категорично заборонено використовувати стандартні капи, так як вони можуть нашкодити дитині (спровокувати неправильне формування прикусу).

Скільки коштує капа для виправлення прикусу

Питання про те, скільки коштує капа для виправлення прикусу, актуальне для багатьох пацієнтів, які бажають мати рівні зуби. Ціна лікування залежить від ряду факторів: тривалість, матеріал конструкції, додаткові послуги та ін. До того ж капа на зуби для виправлення прикусу в різних клініках може відрізнятися.
 
Якщо вам потрібна капа на зуби для виправлення прикусу, зверніться в Стоматологію на Русанівці. У нас сучасне обладнання та кваліфіковані лікарі, готові допомогти вам у досягненні рівного зубного ряду і правильного прикусу. До того ж вартість послуг у нас доступна для більшості пацієнтів.

Автор:

Сидоренко Андрій Тарасович

Хірургічна стоматологія, ортопед, лікар-стоматолог загального профілю