1 (2)

Digital Smile Design або цифрове моделювання посмішки

Що таке ідеальна посмішка і як можна її змоделювати. Багато фахівців, які займаються проблемами естетичної медицини – знайомі зі складнощами, які з’являються в ході корекції, і то що може бути ідеальним для лікаря або більшості людей, не завжди виявляється підходящим для людини, якій виконують яке-небудь естетичне втручання.

Лікарям доводиться виступати в ролі художників і відтворювати «фізіологію» посмішки з урахуванням вимоги пацієнта. Але проблема ще полягає в тому, що на різних етапах відновлення або стоматологічного лікування бере участь ціла команда фахівців, які часом навіть не бачать пацієнта наживо. Тому вони орієнтуються тільки на показники, зняті стоматологом. Лікар виступає в ролі комунікатора між пацієнтом і іншими професіоналами.Одним з найбільш прогресивних і об’єктивних інструментів для полегшення вибору методик корекції в стоматології є протокол цифрового моделювання посмішки. Не можна сказати, що це єдиний метод, але він якісно впливає на результат і дозволяє всім ланкам ланцюжка від пацієнта до техніка, чия думка також неодмінно враховується в процесі роботи.

Для моделювання використовуються фізичні або примірочні моделі, на яких демонструється попередній кінцевий результат. Спочатку за допомогою фотографій, які показують результати «до» і «після» корекції, пацієнт оцінює необхідність проведення тих чи інших методів для себе і може зрозуміти їх вплив на кінцевий результат.

Під час цифрового моделювання лікар отримує фото- і відеозображення пацієнта, кожен з яких несе певну інформацію про динаміку і фізіологічності рухів. Надалі ці дані необхідні для проведення естетичного аналізу і обробки даних, отриманих за допомогою інших методів обстеження. На наступному етапі проводиться віртуальне моделювання посмішки, з подальшим створенням тимчасових примірочних моделей. Дані зображення можуть передаватися з описом в лабораторію, в якій техніки на підставі наявних даних можуть проводити корекцію своєї роботи. При створенні моделі проводиться:

  • Аналіз всього обличчя
  • Аналіз губ і рота
  • Аналіз зубів і ясен

 При аналізі обличчя враховуються орієнтири і опорні точки, отримані в анфас і профіль. При аналізі губ враховується їх симетрія, форма, контури і розташування щодо інших органів. При дослідженні зубів проводиться вивчення зубних рядів, розташування і розмірів зубів, пропорція і форма зубів, текстура і колір їх поверхні. Необхідно відзначити, що дане дослідження вимагає від лікаря високої кваліфікації і досвіду роботи. У багатьох випадках також потрібно терпіння і ретельна підготовка до дослідження, щоб отримати об’єктивну інформацію. Слід зазначити, що аналіз усіх цих найважливіших параметрів має на увазі ретельне планування обстеження і вимагає високої кваліфікації. Детальний розгляд даного питання виходить за рамки цієї статті; додаткову інформацію можна знайти в численних підручниках і наукових публікаціях. У багатьох випадках під час моделювання виконується цифрове переміщення зубів, яке імітує втручання з проведенням естетичного, ортопедичного або імплантологічного лікування. Важливо також, то що дані отримані під час дослідження можуть зберігатися і бути документальним підтвердженням наявних порушень.