Implantaciya-zubov

Етапи імплантації зубів

Етапи імплантації зубів

Імплантація — це складний і тривалий процес. Основні етапи імплантації зубів діляться на кілька категорій залежно від проведених маніпуляцій. Перший етап, якому передує підготовка, має на увазі установку штифта в ясна для подальшого кріплення коронки. А ось другий – це вже фінальна частина, а саме відновлення цілісності зубного ряду шляхом виготовлення та закріплення коронки або протезів іншого типу. Якщо вам належить імплантація зубів, етапи процедури також можна уточнити у лікаря, а результат подивитися на фото. Етапи імплантації зубів

Скільки триває процес імплантації?

Залежно від обраної методики процес імплантації зубів триває від декількох місяців до півроку. Цей період включає всі необхідні процедури – від підготовки до установки коронок. Процес імплантації при необхідності може включати кісткову пластику та інші стоматологічні послуги. У зв’язку з цим тривалість лікування у різних пацієнтів може сильно відрізнятися.

Щоб дізнатися більш точну інформацію, необхідно записатися на консультацію до лікаря нашої клініки.

Підготовка до імплантації

Щоб установка штучних зубів пройшла без ускладнень, а імплантати швидко прижилися, спочатку проводиться ряд підготовчих заходів. Підготовка до імплантації зазвичай включає в себе:

  1. Медичне обстеження. Пацієнт здає аналізи і проходить різні клінічні дослідження. У клініці «Стоматологія на Русанівці» при дентальній імплантації проводять комп’ютерну томографію, яка дозволяє отримати тривимірне зображення і оцінити стан пародонта, кісткової тканини, розташування зубів і підібрати найбільш ефективну методику. Медичне обстеження дає можливість виявити протипоказання при їх наявності.
  2. Підбір системи імплантів. Доктор підбере систему з урахуванням індивідуальних особливостей, поставлених цілей і інших чинників.
  3. Санація ротової порожнини. Усуваються всі вогнища запалення, щоб процес імплантації зубів пройшов без ускладнень.

 Якщо потрібно імплантація зубів, етапи протезування також включають і інші підготовчі заходи. При тривалій відсутності зуба кісткова тканина може атрофія, тому установка імплантів стає неможливою. У такому випадку потрібно кісткова пластика. Підготовка до імплантації зуба може тривати від кількох днів до кількох тижнів в залежності від комплексу необхідних маніпуляцій, стану здоров’я пацієнта і інших чинників. Медичне обстеження

Первый этап имплантации зубов: вживление искусственного корня

Якщо має бути імплантація зубів, всі етапи можна розбити на дві основні частини – вживлення штучного кореня і установка коронки (відновлення цілісності зубного ряду). Перший етап імплантації зубів зазвичай має на увазі установку і складається він з декількох послідовних дій. 

Установка імпланта

 Щоб була правильно виконана установка імплантів, етапи процедури виконуються в такій послідовності:

  1. Розсікання ясен і окістя, щоб отримати доступ до кісткової тканини. Проводиться хірургічне втручання під місцевою анестезією. Перед початком операції ротова порожнина обробляється антисептиком, щоб виключити інфікування рани і відторгнення імплантату. Для розрізання тканин може використовуватися скальпель або лазер.
  2. Слизова і тканини окістя відвертаються в сторону, а в кістковій тканині формується ложе для установки штучного кореня. Для цього хірург використовує свердла різного розміру. Діаметр отвору повинен збігатися з діаметром імплантату. При необхідності спеціальним мітчиком нарізається різьба.
  3. Установка імплантів, етапи якої виконуються в строгій послідовності, зазвичай проводиться шляхом вкручування. Якщо застосовується циліндричний штифт, тоді він акуратно вбивається в кісткову тканину. Для кращої адгезії з кістковою тканиною можуть застосовуватися спеціальні склади.
  4. Встановлений імплант обов’язково закривається заглушкою, яка перешкоджає розростанню тканини ясен.
  5. Далі тканини окістя і слизової повертаються на місце, лікар накладає шви. У більшості випадків застосовуються саморассасивающіеся нитки. В іншому випадку через 5-7 днів необхідно зняття швів.

 

Закріплення формувача ясен

 Обов’язкові етапи імплантації зуба включають і установку формувача ясен. Він являє собою циліндричний елемент, виготовлений з титану, який вставляється в штучний корінь. При класичному протезуванні процедура проводиться через 2-4 місяці після імплантації імпланта, при застосуванні сучасних методик – одночасно з установкою штифта. Спочатку лікар робить невеликий надріз в місці розташування заглушки. Процедура проводиться під анестезією. Далі в отвір він вставляє формувач ясен так, щоб верхня частина трохи виступала. Потім накладає шви навколо формувача. За два тижні виступ обростає тканиною ясна.

 

Встановлення абатмента

 Якщо має бути імплантація зубів, етапи на фото можна подивитися в будь-який час. Коли ясна навколо формувача сформувалася, його витягують, а на місце конструкції встановлюють абатмент. Він виконує функцію стрижня, який утримує коронку. Зазвичай його саджають на спеціальний розчин, який забезпечує хороше зчеплення з штифтом і попереджає випадкове випадання.

Другий етап імплантації зубів: установка коронки

Другий етап імплантації зубів – це спільна робота імплантолога і ортопеда. Спочатку фахівець знімає зліпки, по яких виготовляються протези. Тривалість виготовлення триває від декількох днів до двох тижнів. Попередньо пацієнтові необхідно визначитися з матеріалом коронок. Другий етап імплантації зубів включає і установку виготовлених протезів. Їх кріплять на абатмент за допомогою цементуючого складу. Він забезпечує надійне кріплення і попереджає розхитування штучних зубів. Імплантація зубів Далі слід тривала реабілітація, під час якої необхідно строго дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Виконати таку процедуру, як імплантація зубів, ви можете у фахівців «Стоматології на Русанівці» в Києві за прийнятними цінами.

Автор:

Черніков Олександр Анатолійович

Хірургічна стоматологія, ортопед, лікар-стоматолог загального профілю