чистка зубов электроосчеткой

Як користуватися електричною зубною щіткою

Зміст

Дотримуючись правильної техніки використання електричної зубної щітки та рекомендацій щодо чищення двічі на день, ви можете зберегти перлинно-білі зуби, свіжий подих і допомогти запобігти карієсу або іншим інфекціям.

Електричні зубні щітки можуть бути кращими за ручні, але тільки за умови правильного використання.

Переваги електричних зубних щіток

  • Легко використовувати.
  • Ефективніше видаляють наліт, ніж ручна щітка.

Мінуси електричних зубних щіток

  • Може дорого коштувати
  • Для заряджання щітки потрібна розетка або адаптер, а також звичайна електрична розетка.

Посібник із використання електричної зубної щітки

Отже, ви вирішили викинути свою звичайну стару ручну зубну щітку і замінити її електричною моделлю. Але є кілька речей, які вам потрібно знати, перш ніж ви увімкнете живлення і почнете чистити зуби.

Ось покрокова інструкція з використання електричної зубної щітки, щоб отримати найкращу можливу чистоту.

Крок 1: Підготовка

Перш ніж приступити до чищення, необхідно виконати кілька кроків:

  • Зубна нитка. Стоматологи рекомендують чистити зуби ниткою між зубами не рідше одного разу на день, і саме час зробити це прямо перед чищенням зубів. Зубна нитка може допомогти позбутися крихітних залишків вашого останнього вживання їжі та зменшити накопичення зубного нальоту, що зробить чистку ефективнішою.
  • Перевірте заряд зубної щітки. Це може здатися очевидним, але дуже важливо, щоб ви недавно заряджали електричну зубну щітку. Багато моделей мають індикатор на ручці щітки і можуть тримати заряд протягом декількох тижнів. Заряджена щітка гарантує, що ваші зуби отримають очищувальні звукові вібрації, необхідні для повного очищення. Низький заряд батареї може перешкодити ефективній роботі щетинок електричної щітки.

Крок 2: Нанесіть зубну пасту

Обирайте варіант, до складу якого входять рекомендовані стоматологами інгредієнти, як-от протикаріозний фторид і ксиліт

Помістіть головку зубної щітки під кран на мить, щоб намочити щетинки. Видавіть зубну пасту з тюбика прямо на щетину, як під час використання ручної щітки. Для чищення достатньо нанести зубну пасту розміром з горошину.

Не вмикайте електричну зубну щітку, поки вона не опиниться в безпеці в роті, інакше вам доведеться чистити не тільки зуби!

Крок 3: Чищення зубів

Різні зубні щітки вимагають трохи різних напрямків під час використання. Перш ніж почати, обов’язково ознайомтеся з конкретними порадами, які додаються до вашої зубної щітки.

  • Розташуйте щітку правильно. Розташуйте головку зубної щітки під кутом 45 градусів до зубів. Це допоможе вам очистити не тільки весь зуб, але й важливі ділянки вздовж лінії ясен.
  • Увімкніть живлення – не забудьте увімкнути зубну щітку, щойно вона опиниться на місці.
  • Виберіть квадрант. Що вам потрібно зробити, так це розділити рот на 4 або 6 частин (залежно від темпу вашого пензля) і зосередитися на кожній ділянці окремо. Майже кожна електрична зубна щітка допоможе вам із цим кроком, вбудовані пейсмейсери нагадуватимуть вам кожні 30 або 20 секунд про зміну ділянки чищення.
  • У вашого рота є чотири квадранти (верхній правий, верхній лівий, нижній правий і нижній лівий), чистку почніть з одного куточка рота.
  • Почніть чистити. Проведіть щетиною щітки по зубах короткими рухами вперед і назад. Затримайтеся на кожному зубі досить довго (близько двох секунд на кожен зуб), але не докладайте надто багато зусиль.
  • Чистіть зуби протягом двох хвилин. Американська асоціація стоматологів (ADA) рекомендує дві повні хвилини чищення.

Як отримати максимальну віддачу від чищення зубів

Чищення зубів – це найкраще, що ви можете зробити для підтримки здоров’я порожнини рота і догляду за зубами. Але є правильний спосіб – не кажучи вже про безліч неправильних – зробити це. Ось кілька загальних порад щодо правильного чищення зубів, незалежно від того, чи використовуєте ви ручну або електричну зубну щітку.

  • Порада 1. Чистіть зуби з усіх боків. Під час чищення обов’язково зосереджуйтеся на всіх сторонах зубів, а не тільки на сторонах, які бачать оточуючі. Це означає чищення передніх, задніх і верхніх (або жувальних поверхонь) кожного зуба.
  • Порада 2: Уникайте полоскання рота. Залежно від того, чого вас вчили, може здатися нелогічним не полоскати рот водою після чищення зубів. Але зубна паста сповнена інгредієнтів (наприклад, фтору), які повинні продовжувати впливати на ваші зуби навіть після того, як ви почистите їх. Якщо вам абсолютно необхідно полоскати рот, спробуйте полоскати рот рідиною з фтором після чищення зубів. Це позбавить вас присмаку зубної пасти, вб’є мікроби і освіжить подих.
  • Порада 3: Регулярно міняйте насадку для щітки . Коли ви востаннє міняли зубну щітку або насадку? Стоматологи рекомендують міняти щетинки кожні 3 місяці (поки вони не постаріють і не зношуються) для найбільш ефективного чищення.
  • Порада 4: Також важливо вживати інших заходів для захисту зубів, наприклад, щодня користуватися зубною ниткою, уникати продуктів і напоїв, які шкідливі для зубів, і регулярно відвідувати стоматолога.

Чому корисно використовувати електричну зубну щітку?

Важливо мати на увазі, що, на думку Американської стоматологічної асоціації, мануальні зубні щітки є досить ефективними, коли йдеться про виконання важливих завдань, які має виконувати чищення зубів, а саме про видалення їжі та нальоту, що можуть спричинити:

  • Карієс
  • Гінгівіт
  • Галітоз (неприємний запах з рота)
  • Втрата зубів (пародонтит)
  • Інші захворювання

Проте, є деякі свідчення того, що за правильного використання електричні зубні щітки можуть ефективніше виконувати ці завдання. Багато в чому це пов’язано з тим, що головки зі щетиною обертаються або вібрують, що може призвести до глибшого очищення.

Насправді, згідно з одним оглядовим дослідженням, електричні зубні щітки зменшують зубний наліт майже на 21% порівняно з мануальними зубними щітками, а гінгівіт майже на 11%5.

Переваги використання електричної зубної щітки

Крім полегшення чищення важкодоступних місць у задній частині рота, електричні зубні щітки також:

  • Підходить для дітей. Для дітей, які ще не оволоділи руховими навичками, щоб правильно чистити зуби, електричні зубні щітки можуть бути простішим варіантом. Багато моделей розроблено спеціально для дітей, щоб зробити чищення зубів захопливим. У той час як деякі щітки використовують музику, світло і яскраві функції для повного очищення, інші синхронізуються з телефонним додатком, щоб безперешкодно відстежувати звички і пропонувати винагороду за хорошу гігієну порожнини рота.
  • Краща доступність. Завдяки щетинкам, що вібрують або обертаються, електричні зубні щітки забезпечують кращий очищувальний ефект, порівняно з ручними зубними щітками. Вони також можуть бути корисними для людей з проблемами рухливості або проблемами з суглобами, такими як артрит або зап’ястний тунель.
  • Краще для ортодонтії. Електричні зубні щітки також можуть полегшити людям з ортодонтичними пристосуваннями, такими як брекети, ефективне чищення зубів.
  • Краще для ваших ясен і зубів. Деякі дослідження показують, що електричні зубні щітки також можуть допомогти запобігти рецесії ясен і карієсу більш ефективно, ніж звичайні зубні щітки.

Автор:

Сидоренко Андрій Тарасович

Хірургічна стоматологія, ортопед, лікар-стоматолог загального профілю