chto-delat-ogolilas-shejka-zuba

Що робити, якщо оголюються корені зубів?

Не всі люди знають, що робити, якщо оголюються корені зубів, хоча подібне явище може бути ознакою серйозної патології. Якщо захворювання ігнорувати, наслідки можуть бути сумними. Якщо ви помітили, що оголилася шийка зуба, візит до лікаря не варто відкладати.

Що значить оголення шийки зуба?

Зуб у людини складається з трьох частин: коронки, шийки і кореня. При цьому тільки коронку завжди видно. Корінь знаходиться в альвеолі, а шийка прикрита яснами. Коли відбувається оголення шийки зуба, ясна опускаються або піднімається, якщо мова йде про верхню щелепу, і прихована частина зуба стає видимою. Оголюються корені зубів через атрофію м’яких тканин, в результаті чого вони втрачають свою форму і здатність утримуватися на поверхні зуба.

Деякі помилково вважають, що оголення шийки зуба — це захворювання людей похилого віку. Дійсно, від патології страждають багато людей похилого віку, так як тканини атрофуються через природні вікові процеси в організмі. Хоча нерідко оголюються корені зубів і у молодих людей, а то й приділяють достатню увагу гігієні ротової порожнини і своєчасно не лікуються різні патології.

Якщо ви помітили, що оголюються корені зубів, запишіться на прийом до стоматолога!

Причини, чому оголюються корені

Якщо цікавить, чому оголюються корені зубів, важливо знати, що причина часто криється в недостатній гігієні ротової порожнини або її відсутності. Якщо вчасно не видаляти м’який наліт з зубів, він перетворюється в твердий камінь. Зубні відкладення викликають роздратування м’яких тканин і провокують розвиток запального процесу. Якщо він своєчасно не лікується, ясна атрофуються, що призводить до оголення шийки зуба.

Якщо спостерігається оголення шийки зуба, причини можуть бути наступними:

 • пародонтит;
 • пародонтоз;
 • неправильний прикус;
 • коротка вуздечка або інші аномалії ротової порожнини;
 • порушення гормонального фону;
 • карієс в пришийковій зоні;
 • неправильна чистка зубів;
 • механічне пошкодження ясен.


Якщо відбулося оголення кореня зуба, причини можуть критися в неправильному ортодонтичному або терапевтичному лікуванні, протезуванні.

Як розпізнати оголення кореня зуба: симптоми

Якщо тільки почалося оголення шийки зуба, симптоми можуть бути наступними:

 • почервоніння ясен;
 • кровоточивість (на ранніх стадіях є не завжди);
 • хворобливість;
 • припухлість м’яких тканин.


Візуально зуби стають довшими. Істотно підвищується чутливість зубів, оскільки шийка і корінь не мають захисної емалі, тому реагують на будь-які подразники — холодне, кисле, гаряче і ін.

Якщо оголення кореня зуба не лікувати, з’являться пародонтальні кишені. Через проміжки між зубами буде здаватися, що вони стоять окремо. Десна може мати темно-червоний або синюшний колір. До перелічених симптомів додасться неприємний запах з рота і рухливість зубів.

Чим небезпечний стан, коли оголився корінь зуба?

Якщо оголилася шийка зуба, з’являється так званий клиновидний дефект, коли зуби, прилеглі до опущених ясен, мають V-подібну форму. Це істотно псує естетику посмішки, а також сприяє розвитку різних ускладнень.

Коли коріння зубів оголюються, збільшується ризик розвитку таких ускладнень:

 • підвищений ризик відколу або перелому коронки зуба, так як атрофовані тканини не здатні витримувати велике навантаження;
 • деформація зубного ряду;
 • розвиток кореневого карієсу з неприємними наслідками;
 • рухливість зубів і їх випадання.


Якщо оголився корінь зуба, а до цього процесу приєдналася інфекція, присутній великий ризик розвитку гнійного запалення з утворенням свища, флегмони, сепсису. При подібних патологіях існує небезпека для життя пацієнта в разі проникнення інфекції в кровотік.

Важливо при перших симптомах захворювання звернутися за кваліфікованою медичною допомогою, щоб не допустити розвитку можливих ускладнень.

Оголилася шийка зуба: що робити?

Якщо оголилася шийка зуба, що робити, знають не всі пацієнти. Коли оголився корінь зуба і болить, необхідно відразу звернутися до фахівця за медичною допомогою. Сучасна медицина дозволяє ефективно лікувати патологію і відновлювати красу посмішки навіть у запущених випадках.

Якщо оголився корінь зуба, не варто займатися самолікуванням і перевіряти ефективність народних засобів. Нетрадиційна медицина може використовуватися тільки в якості допоміжної терапії після узгодження з лікарем. Відновити естетику посмішки і попередити рухливість зубів відвари трав не здатні.

Лікування оголення шийки зуба

Якщо оголилася шийка зуба, лікування починають з професійного чищення зубів. Спеціаліст обов’язково видаляє зубний камінь, який часто стає причиною розвитку патології. Найбільш ефективною є ультразвукова чистка. При неправильному прикусі може знадобитися виправлення за допомогою ортодонтичних конструкцій.

Якщо оголилася шийка зуба, лікування може проводитися консервативним або хірургічним методом. Медикаментозна терапія спрямована на зняття симптомів запального процесу і усунення причини патології. Зазвичай лікар підбирає антисептичні розчини для полоскання, а також гелі та мазі з протизапальною дією.

При приєднанні інфекції може знадобитися прийом антибіотиків. Додатково можуть використовуватися вітамінні комплекси. Без призначення лікаря приймати лікарські препарати не варто, так як вони можуть мати протипоказання.

Якщо відбулося надмірне оголення кореня зуба, лікування можливе тільки хірургічним методом — виконується гінгівопластика. В ході операції оголені корені зубів прикриваються трансплантатом. Тканини зазвичай беруть з неба або інших ділянок ротової порожнини. Додатково може проводитися медикаментозна терапія для попередження розвитку ускладнень.

Якщо відбулося оголення шийки зуба, як лікувати патологію розповість досвідчений лікар нашої клініки. Після огляду і діагностики він складе індивідуальну програму терапії і допоможе відновити не тільки здоров’я, а й естетику вашої посмішки.

Оголилася шийка зуба: що робити?

Якщо оголилася шийка зуба, що робити, знають не всі пацієнти. Коли оголився корінь зуба і болить, необхідно відразу звернутися до фахівця за медичною допомогою. Сучасна медицина дозволяє ефективно лікувати патологію і відновлювати красу посмішки навіть у запущених випадках.

Якщо оголився корінь зуба, не варто займатися самолікуванням і перевіряти ефективність народних засобів. Нетрадиційна медицина може використовуватися тільки в якості допоміжної терапії після узгодження з лікарем. Відновити естетику посмішки і попередити рухливість зубів відвари трав не здатні.