Реплантация зуба

Реплантація зубів

Реплантація зубів дозволяє зберегти власний зуб і уникнути дорогої імплантації. Реплантація зуба повинна проводитися досвідченими і кваліфікованими лікарями. Виконати таку процедуру ви можете в медичному центрі «Стоматологія на Русанівці». Реплантація зубів у нас проводиться із застосуванням сучасного обладнання та методик, що дозволяє виконувати маніпуляції на професійному рівні. Іноді лікарем рекомендована реплантації зуба, але що це таке не знає більшість пацієнтів.

Реплантація зубів — це хірургічна операція з імплантації власного зуба, який був вибитий або вирваний.

Реплантація зуба: показання

Реплантація зуба проводиться в різних ситуаціях, показання можуть бути наступні:

 • травми щелепно-лицевої ділянки (переломи, вивихи щелепи в результаті падінь, ударів, аварій);
 • безрезультатне лікування періодонтиту консервативною терапією;
 • складне ендодонтичне лікування;
 • помилкове видалення зуба;
 • гострий періостит;
 • перфорація стінки зуба або інші ускладнення періодонтиту;
 • неможливість проведення резекції верхівки зуба при явних показаннях.

 Якщо рекомендована реплантації зуба, показання для проведення операції визначаються лікарем після огляду і вивчення всіх деталей.

Важливо! Якщо зуб випав під час бійки або падіння, слід негайно звернутися з ним до лікаря. Якщо такої можливості немає, помістіть зуб в розчин фурациліну або холодну кип’ячену воду.

Лікар вирішує, чи можлива реплантації зуба, показання та протипоказання враховуються в кожному випадку індивідуально.

Протипоказання до реплантації зуба

У деяких випадках проведення операції неможливе. Основне протипоказання до реплантації зуба — викривлене коріння, коли акуратно вставити зуб в лунку неможливо. Є й інші обмеження до проведення маніпуляції:

 • психічні розлади;
 • низька здатність згущуватися крові;
 • променева хвороба;
 • вірусні та інфекційні захворювання;
 • цукровий діабет;
 • злоякісні пухлини;
 • патології серцево-судинної системи.

 Ще одне протипоказання до реплантації зуба — сильне руйнування коронкової частини. Якщо на зубі є тріщини, вибоїни, сильні каріозні поразки або інші дефекти, операція не проводиться. Перед початком маніпуляцій лікар виконує ретельний огляд, збирає анамнез, щоб з’ясувати, чи немає протипоказань.

Реплантація зуба: етапи операції

Якщо запланована реплантації вибитого зуба, перед операцією проводиться ряд підготовчих процедур. Пацієнту обов’язково призначають обстеження — комп’ютерну томографію або рентген. При необхідності роблять аналізи крові для виявлення прихованих інфекцій і запалень. На підготовчому етапі також проводять санацію ротової порожнини (лікування карієсу, видалення зубного каменю та ін.) Для попередження запального процесу. Пацієнту варто відмовитися на час від шкідливих звичок і припинити прийом препаратів, що розріджують кров. Якщо запланована реплантації зуба, етапи маніпуляції проводяться в такій послідовності:

 1. Пацієнту вводиться знеболюючий препарат. Зазвичай застосовується провідникова анестезія.
 2. При необхідності зуб акуратно витягується з альвеоли та переміщується в теплий фізрозчин з антибіотиком (температура не повинна перевищувати 37 градусів).
 3. Потім лікар обробляє альвеолу і всю ротову порожнину антисептиком.
 4. Після цього спеціальним інструментом очищають зубну лунку від кісткових уламків і грануляцій, а потім прикривають стерильним тампоном, змоченим в антисептику.
 5. На наступному етапі лікар очищає поверхню зуба від органічних частинок. Промиває фізрозчином. Потім зуб препарується бормашиною, з нього витягують пульпу і пломбують композитним матеріалом. Проводиться резекція верхівки кореня.
 6. Повторно виконується обробка лунки. Видаляється кров’яний згусток, якщо він є.
 7. Потім підготовлений зуб лікар вставляє в лунку. Багатокореневі зуби зазвичай не потребують додаткової фіксації, а однокореневі — закріплюються дротяною шиною.

Реплантація зуба: ціна

Якщо потрібна реплантації зуба, ціна послуги вказана в прайс-листі на сайті. Вартість послуги в рази нижче в порівнянні з імплантацією. Якщо запланована реплантації зуба, ціна роботи лікаря може змінюватися в залежності від декількох факторів, зокрема, стану зуба, необхідності проведення додаткових обстежень та ін. Якщо вам потрібна реплантація зуба в Києві, записуйтеся на консультацію до нашого фахівця по телефону або залиште заявку на сайті.