kista

Що значить кіста на корені зуба?

Кіста на корені зуба — досить небезпечне явище. І при її виникненні важливо вчасно звернутися за медичною допомогою до кваліфікованого лікаря. Зіткнутися з патологією може кожна людина незалежно від звичок, дотримання правил гігієни ротової порожнини та інших факторів.
 
Зміст статті:
 

 

Що таке кіста на корені зуба?

Мало хто знає, що таке кіста на корені зуба, поки не зіткнеться з проблемою особисто.

Кіста кореня зуба — це порожнина у вигляді мішечка з гнійним вмістом. Утворюється вона між коренем зуба і кістковою тканиною.

Зазвичай гнійна порожнина прикріплена до зубного кореня. Виникає вона в результаті відповідної реакції організму на вплив інфекції. У розмірах може варіювати від 2-3 міліметрів до декількох сантиметрів.

 

Причини утворення кіст на коренях зубів

Кіста кореня зуба є доказом того, що в зубних каналах є інфекція. Якщо утворилася кіста на корені зуба, причини можуть бути наступними:

 

 • Невилікуваний карієс. Зазвичай перетікає в пульпіт, тобто запальний процес локалізується в зубних каналах. При відсутності лікування існує високий ризик появи утворення у вигляді гнійного запалення.
 • Неякісне лікування зубних каналів. Сюди можна віднести і не до кінця запломбовані канали, і використання нестерильного інструменту, що призводить до занесення інфекції.
 • Травми зуба, при яких була занесена інфекція в канали.
 • Неправильне прорізування зуба мудрості.
 • Загострення періодонтиту. Потрапити інфекція до вогнища запалення може через кров.
 • Хронічний або запущений гайморит.

Якщо виявлена ​​кіста на корені зуба, причини її появи нерідко криються в непрофесіоналізмі лікаря, який лікував зуби або надавав послуги протезування. Однак ризик занесення інфекції при зверненні в сумнівні лікарні досить високий. Кіста кореня зуба не потурбує вас, якщо ви відповідально підійдете до вибору клініки і фахівця.

 

Кіста на корені зуба: симптоми утворення

Якщо утворилася кіста на корені зуба, симптоми спочатку можуть не проявлятися. Іноді може виникати несильний біль при надкушуванні або натисканні. Часом виникають хворобливі відчуття при торканні до ясен в місці локалізації запалення. Безсимптомно кіста може розвиватися тривалий час. Якщо сильно збільшилася кіста кореня зуба, симптоми можуть бути такими: 

 • припухлість щоки;
 • набряк і болючість ясен;
 • гострий біль в зубі.

 Патологія супроводжується не тільки локальними, але і загальними симптомами. Може підніматися температура тіла, нерідко з’являється слабкість, загальне нездужання, головний біль, швидка стомлюваність. Якщо лікування відкладати, згодом на місці припухлості з’являється свищевий прохід, через який гній витікає в ротову порожнину. Варто відзначити, що активне зростання освіти спостерігається при зниженні імунітету. Кіста може даватися взнаки також при респіраторних захворюваннях.

 

Чим небезпечна кіста на корені зуба?

Деякі люди відкладають лікування, оскільки не знають, чим небезпечна кіста на корені зуба.Захворювання може супроводжуватися такими ускладненнями: 

 • розвиток гнійного гаймориту при проростанні кісти в гайморову пазуху;
 • ризик перелому щелепи через стоншування кістки;
 • втрата зуба через руйнування кореня;
 • розвиток запалення окістя;
 • запалення лімфовузлів, які знаходяться поблизу;
 • розвиток остеомієліту — запального процесу кістки;
 • поява флегмони.

 Найнебезпечнішим ускладненням вважається розвиток сепсису. В цьому випадку інфекція проникає в кров і поширюється по всьому організму. Якщо вчасно не вжити заходів, існує високий ризик летального результату. Знаючи, чим небезпечна кіста на корені зуба, вдасться своєчасно звернутися до лікаря і провести лікування.

 

Як діагностують кісту кореня зуба?

Якщо є кіста кореня зуба, рентген допомагає визначити її наявність і точне розташування. На рентгенівському знімку патологія виглядає як темна пляма з чіткими контурами. На ранніх стадіях кісту можна виявити тільки випадково за допомогою рентгенологічного дослідження, якщо проводиться лікування сусіднього зуба.

 

Кіста на корені зуба: що робити і як лікувати?

Якщо з’явилася кіста на корені зуба, що робити повинна знати кожна людина. Обов’язково необхідно звернутися до стоматолога. Категорично заборонено намагатися лікувати патологію в домашніх умовах. Застосування трав’яних відварів, полоскань та інших народних методів може тільки притупити симптоми, але ніяк не вилікувати кісту.
 
Якщо є кіста на корені зуба, як лікувати патологію вирішує лікар залежно від її розмірів та інших факторів. Застосовується консервативне або оперативне лікування.
 
Якщо утворення має великі розміри, встановлений штіфт або коронка, показано хірургічне втручання. Найчастіше проводиться резекція (видалення кісти і частини кореня зуба), хоча існують і інші методики. Лікар підбирає варіант лікування за результатами рентгена.
 
Якщо кіста невелика, а канали раніше не були запломбовані, застосовується консервативне лікування. Проводиться воно в такій послідовності: 

 • Препарування зуба. Видалення пульпи з каналів при необхідності.
 • Обробка каналів антисептиками.
 • Відкачування гною з утвореної порожнини.
 • Введення спеціального препарату в порожнину кісти для дезінфекції.
 • Заповнення зуба тимчасовою пломбою.
 • Повторна дезінфекція порожнини кісти (процедуру проводять кілька разів, часом з інтервалом в декілька днів).

 
Потім роблять рентген. Якщо видно, що утворення зменшилось в розмірах, приступають до основного пломбування, але спочатку порожнину заповнюють спеціальною пастою, яка попереджає розсмоктування кісткової тканини.

 

Ефективне лікування в Стоматології на Русанівці

Якщо виявлена ​​кіста на корені зуба, лікування слід довірити досвідченим лікарям з Стоматології на Русанівці. При утворенні кісти кореня зуба, операція або консервативне лікування у нас буде проведено з використанням сучасних методик. Лікування в нашій клініці проводиться в комфортних умовах із застосуванням ефективних знеболюючих засобів.
 
Якщо діагностовано кісту кореня зуба, лікування в Стоматології на Русанівці матиме прийнятну вартість. Конкретна ціна залежить від занедбаності хвороби, обраної методики та деяких інших факторів.
 
З’явилася кіста кореня зуба? Не відкладайте лікування — негайно звертайтеся до кваліфікованих лікарів, щоб уникнути серйозних наслідків.