Dsd3

Стоматологічна імплантологія. Загальна інформація та правила вибору клініки

Імплантологія вважається новим напрямком, але історія її розвитку налічує вже понад 60 років, коли 1950-х рр. шведський вчений Пер-Інгвар Бранемарк став вивчати і розробляти матеріали, які не взаємодіють з тканинами ротової порожнини і ввело поняття «остеоінтеграція».

Сучасна імплантологія має велику клінічну доказову базу застосування різних методів і матеріалів, що дозволило на сьогодні їй стати провідною серед інших напрямків протезування. Це своєрідний Hi-TECH не тільки в стоматології, але і в загальній в медицині, встановлений на комерційні рейки і прийняший масових масштабів застосування.

Але це аж ніяк не означає, що намітилися тенденції до примітивізації та спрощення. Навпаки для надання послуг в області імплантології, стоматологічна клініка повинна як мінімум мати відповідну клінічною базою з високим рівнем оснащення і діагностичну базу. Імплантологія на сьогодні є своєрідним симбіозом діагностичних та інструментальних можливостей якісно об’єднаних з високою кваліфікацією цілого ряду фахівців.

У процесі підготовки і безпосередньо самої імплантації беруть участь лікарі і технологи різних напрямків. При цьому тільки при дотриманні командного підходу можна домогтися досконалості і отримати якісний результат. Також важливим елементом в імплантології є процес планування і неухильне дотримання всіх етапів роботи.

Саме ці жорсткі вимоги тривалий час не дозволяли стоматологічній імплантації стати однією з провідних в наданні стоматологічних послуг. Раніше в стоматології практикувався персональний підхід, коли одним пацієнтом займався один лікар, якому з огляду на безліч причин не під силу було самостійно вирішити питання імплантації.

У певний момент імплантація стала сприйматися як процедура дуже проста і здатна вирішити всі проблеми. Звичайно це – помилковий підхід. Як і будь-яка інша лікувальна процедура імплантація має свої показання та протипоказання. І тільки дотримання чітких правил в підготовці і проведенні різних етапів імплантації може дати позитивний результат. В даний час завдяки розвитку клінічної стоматології відбулася революція в підходах до лікування і естетичної корекції. І стоматологічні клініки, які бачать своє майбутнє і планують подальший розвиток пропонують нові принципи надання медичних послуг. Цьому сприяло також розвиток стоматологічного обладнання та здешевлення стоматологічних матеріалів для імплантації. В першу чергу лікар стоматолог намагається зберегти власні тканини і органи порожнини рота, і тільки при неможливості забезпечити це в зв’язку з їх руйнуванням або естетичної непривабливістю, пацієнтові пропонується імплантація. Незважаючи на вивченість процесу імплантації і її передбачуваність в плані результатів – це втручання залишається операцією з усіма перевагами і недоліками. Тому в цих умовах правильний вибір стоматологічної клініки в питаннях імплантації набуває вирішального значення. Але як людині не обізнаній в тонкощах стоматології вибрати клініку. Тут необхідно брати до уваги кілька аспектів:

  • досвід фахівців (хірурга, ортодонта, зубного техніка)
  • високий рівень оснащення клініки
  • якість імплантатів і звичайно ж дотримання всіх етапів, про які повинні попередити пацієнта заздалегідь

 Пацієнт повинен бути впевнений, що, якщо у нього виникне проблема, він не залишиться з нею один на один. І, нарешті, при виборі клініки варто звернути увагу на те, як розставляються тут пріоритети. Пацієнт повинен бути не пасивним учасником процесу, а брати активну участь в ньому і спільно з лікарями приймати рішення.

Автор:

Черніков Олександр Анатолійович

Хірургічна стоматологія, ортопед, лікар-стоматолог загального профілю