Вестибулопластика

Вестибулопластика

Вестибулопластика здатна вирішити естетичні та функціональні порушення ротової порожнини і попередити появу різних патологій. У медичному центрі «Стоматологія на Русанівці» пластика передодня порожнини рота проводиться кращими щелепно-лицьовими хірургами. Наші фахівці мають величезний досвід і постійно підвищують свою кваліфікацію. Пластика передодні порожнини рота у нас виконується із застосуванням сучасних технологій і методик, що зводить до мінімуму ризик розвитку ускладнень.

Що таке вестибулопластика?

Вестибулопластика — це пластична операція, яка проводиться з метою збільшення передодні ротової порожнини (простору між губою або щокою і зубним рядом).

Мала передодня рота може стати причиною розвитку різних стоматологічних захворювань. До того ж через патологію можуть виникнути проблеми з мовою, естетичні дефекти, труднощі при проведенні ортодонтичного або ортопедичного лікування.

Вестибулопластика в стоматології застосовується і для дорослих пацієнтів, і для дітей, зокрема, коли дефект призводить до явних порушень розвитку або інших проблем. І хоча назва операції звучить незрозуміло і трохи страхітливо, проводиться вона швидко. Якщо довіриться досвідченим фахівцям нашої клініки, то процедуру вдасться зробити комфортно і без ускладнень. Знаючи, що таке вестибулопластика, ви не будете боятися операції, якщо лікар виявить вагомі причини для її проведення.

Вестибулопластика: показання та протипоказання

Якщо лікарем призначена вестибулопастика, показання для проведення операції можуть бути наступні:

 • збільшений тонус підборіддя м’язів;
 • підготовка до протезування або імплантації;
 • рецесія ясен (оголення зубних коренів через опускання ясен);
 • проблеми з вимовою окремих звуків;
 • необхідність корекції прикусу;
 • виражені косметичні дефекти особи;
 • запущений пародонтит на передніх зубах;
 • клаптеві операції.

Якщо потрібна пластика передодні ротовій порожнині, показання визначаються фахівцем в кожному випадку індивідуально.Проводити хірургічне втручання не можна при наявності протипоказань. До них відноситься:

 • великий карієс;
 • інфекційні захворювання;
 • запальні процеси на слизовій рота;
 • психічні відхилення;
 • злоякісні пухлини;
 • низька здатність згущуватися крові;
 • алкогольна або наркотична залежність;
 • колагеноз.

Як проводиться операція вестибулопластика

Якщо призначена операція (вестибулопластика), пацієнту слід підготуватися до хірургічного втручання. Заздалегідь слід виконати професійну чистку зубів, за 8-10 годин відмовитися від твердої їжі, припинити прийом лікарських препаратів. Якщо призначена вестибулопластика, операція проводиться в такій послідовності:

 1. Пацієнту вводиться анестетик. Зазвичай використовується місцева анестезія, але в деяких випадках, зокрема для дітей, може застосовуватися загальний наркоз.
 2. У оперується виконується асептична обробка.
 3. Лікар розрізає слизову. Дії хірурга залежать від обраної методики. При вестибулопластиці, техніка проведення підбирається фахівцем ще до початку проведення операції.
 4. Відшаровування внутрішньої частини губи і виконання необхідного позиціонування відшарованого клаптя.
 5. Після цього проводиться фіксація клаптя і накладання швів.

 Операція (вестибулопластика) проводиться різними методами. Між собою вони відрізняються розташуванням і глибиною розрізів, а також схемою зсуву клаптів слизової тканини. Методика вестибулопластики підбирається лікарем індивідуально в залежності від ступеня натягу тканин, наявних проблем та бажаного ефекту. Найбільшою популярністю користується тунельна методика, так як її перевага полягає в невеликих надрізах і швидкій реабілітації.

Вестибулопластика: післяопераційний період

Якщо зроблена вестибулопластика, післяопераційний період триває до двох тижнів. Перші дні пацієнта можуть мучити болі, а також бути оніміння і втрата чутливості окремих зон. Зняти больові відчуття допомагають знеболюючі засоби, прописані лікарем. Якщо проводилася вестибулопластика, реабілітація включає наступне:

 • Правильну гігієну ротової порожнини (чистити зуби слід м’якою щіткою) і регулярне полоскання рота антисептиком.
 • Дотримання дієти. У раціоні повинна переважати м’яка і рідка їжа. А ось гостра, солона, кисла і тверда їжа під суворою забороною.
 • Виконання спеціальної гімнастики і масажу для поліпшення кровопостачання і відновлення чутливості.
 • Регулярне відвідування лікаря для контролю за загоєнням тканин.

Вестибулопластика: ціна операції

Якщо потрібна вестибулопластика, ціна операції може змінюватися в залежності від застосовуваної методики, складності проведення і інших чинників. Якщо вам необхідна пластика передодня порожнини рота, ціна операції в нашій клініці вказана в прайс-листі на сайті. Записуйтеся на консультацію до нашого фахівця. Після огляду і діагностики лікар підбере ефективну методику вирішення проблеми і уточнить вартість операції. Залишайте заявку на сайті або телефонуйте нам по телефону — ми завжди раді Вам допомогти!

Автор:

Сидоренко Андрій Тарасович

Хірургічна стоматологія, ортопед, лікар-стоматолог загального профілю