kids dental care

7 міфів про догляд за зубами у дітей

Зміст

Батькам-початківцям може бути страшно проводити належну стоматологічну допомогу своїм дітям. У результаті вони звертаються до широкого спектру доступної онлайн-інформації. На жаль, більша частина інформації в Інтернеті про здоров’я зубів у дітей – це здебільшого міфи.

Турбота про здоров’я порожнини рота ваших дітей вимагає знання правди про це. Ось кілька міфів про догляд за зубами у дітей.

1. Відвідування стоматолога не обов’язкове, поки в дітей не виникнуть проблеми з порожниною рота

Одна з поширених помилок, якої припускаються більшість батьків, – ігнорування необхідності відвідування дитиною стоматолога. Уявлення про те, що ваша дитина не потребує консультації стоматолога, якщо в неї немає проблем із зубами, вводить в оману.

Батьки-початківці відкладають перший візит дитини до стоматолога, оскільки не бачать у цьому необхідності. Крім того, деякі батьки ігнорують стоматологічні огляди, щоб заощадити гроші. Відтермінування стоматологічного огляду залишає непоміченими проблеми, лікування яких у майбутньому стає дорогим.

Немає нічого поганого в тому, щоб брати дитину з собою на сімейний огляд у стоматолога хоча б раз на півроку. Раннє знайомство вашої дитини з дитячим стоматологом допомагає сформувати в неї інтерес до здоров’я порожнини рота.

Заплануйте огляд дитячого стоматолога для вашої дитини, навіть якщо в неї немає проблем із порожниною рота. Стоматологічний огляд – це вірний спосіб підтримувати оптимальне здоров’я порожнини рота як для вас, так і для ваших дітей.

2. Жорстка щітка для чистіших зубів

Поширеною помилкою є те, що використання сили під час чищення зубів призводить до чистіших і здоровіших зубів. Тому більшість батьків під час чищення зубів дитини чинять на неї тиск, що може завдати їй шкоди. Можливий результат такого посиленого чищення зубів – це кровоточивість ясен або навіть зламані зуби.

Ефективне чищення зубів залежить від техніки, а не від сили. Використовуйте правильні інструменти для ідеального очищення. Якщо ви не можете отримати бажані результати, доцільно відвідати дитячу стоматологічну клініку.

3. Карієс спричиняється лише цукром

Є припущення, що заборона на вживання цукру дитині – це певний спосіб уникнути карієсу. Припущення хибне, оскільки карієс спричиняється не лише цукром.

Цукор дійсно сприяє утворенню карієсу, але це не єдиний продукт, який може спричинити проблему. Бактерії люблять харчуватися вуглеводами, тому будь-яка їжа може викликати карієс. Зубний наліт на зубах вашої дитини підвищує ймовірність розвитку карієсу, тому постарайтеся позбутися його.

Переконайтеся, що ваша дитина часто чистить зуби щіткою і зубною ниткою, щоб знизити ризик карієсу. Більшість карієсу можна помітити вже під час відвідування дитячого стоматологічного центру. Заплануйте цей огляд сьогодні!

4. Вам не потрібно чистити зуби дитині

Міф про те, що дитині не потрібно чистити зуби, помилковий. Молочні зуби, хоча й заміщують постійні зуби, також впливають на здоров’я вашої дитини. 

Тому вам потрібно подбати про них, щоб уникнути ускладнень у майбутньому. Чищення зубів вашої дитини є найбільш ефективним способом очищення зубів.

Знайдіть зручну для дітей щітку і зубну пасту для ефективного чищення. Якщо ви не впевнені в будь-якій процедурі чищення зубів, проконсультуйтеся з дитячим стоматологом.

5. Використання зубної нитки – марна трата часу

Більшість українців не хочуть знайомити своїх малюків із зубною ниткою. Проте зубна нитка необхідна для підтримки гарного здоров’я порожнини рота як у дітей, так і у дорослих.

Зубна нитка видаляє зубний наліт і зубний камінь між зубами. Експерти рекомендують починати чистку зубною ниткою для дітей, щойно два зуби стикнуться один з одним. Нитка досягає ділянок зубів, недоступних для чищення.

6. Пустушки шкідливі для дитячих зубів

Чи знаєте ви, що смоктання пальців вашої дитини є рефлексом самозаспокоєння? Звички розвиваються природним чином ще до народження. 

У результаті для немовлят і новонароджених абсолютно нормально використовувати пустушки, щоб заспокоїти себе.

Більшість дітей перестають смоктати пустушку у віці від двох до чотирьох років. Звичка викликає занепокоєння тільки в тому випадку, якщо вони використовують пустушки після певного віку.

7. Не використовуйте зубну пасту з фтором для дітей.

Ви турбуєтеся про використання зубної пасти з фтором для вашої дитини, оскільки чули, що це шкідливо для неї? Ця інформація могла ввести вас в оману, оскільки використання зубної пасти з фтором абсолютно безпечне.

ADA рекомендує дітям використовувати зубну пасту з фтором, оскільки вона практично нешкідлива. Фтор також допомагає зміцнити зуби, запобігаючи карієсу.

Щоб вирішити проблему проковтування зубної пасти дітьми, використовуйте кількість пасти розміром з горошину під час чищення зубів. Цієї кількості достатньо, щоб відбілити перлинно-біле волосся вашої дитини.

Висновки та рекомендації

Догляд за зубами у дітей здається надмірно складним, але це не обов’язково так. У статті вище ми розвінчали поширені міфи про догляд за зубами у дітей.

Якщо ви шукаєте дитячу стоматологічну клініку в Києві, ми допоможемо вам! Ми подбаємо про посмішку вашої дитини, тому піклуємося про здоров’я зубів. Наші фахівці готові допомогти з будь-якими питаннями щодо догляду за порожниною рота вашої дитини.

Зв’яжіться з нами, щоб призначити консультацію.

Автор:

Сидоренко Андрій Тарасович

Хірургічна стоматологія, ортопед, лікар-стоматолог загального профілю